Report +
inspekcje tv kanalizacji

Pipe Control Blog

Inspekcje TV – na czym to polega?

Nie ulega wątpliwości, że hydraulika, kanalizacja i instalacja deszczowa niesie za sobą spore zagrożenie dla naszego mienia. Często po latach niewidoczne elementy ulegają zużyciu, przez co pojawiają się przecieki powodujące szkody i jednocześnie spore koszta.

Znalezienie nieszczelności bywa kłopotliwe i wymaga często przeprowadzenia większego remontu, który obejmie całość danej instalacji. Możliwe jest jednak odpowiednio wcześniejsze wykrywanie usterek, jak również utrzymywanie jej w dobrym stanie. Szereg działań pozwala na skuteczne korzystanie z wysokiej jakości i bezawaryjnej instalacji wodno-kanalizacyjnej i deszczowej w naszych domach. Zaliczyć do nich trzeba nowoczesne inspekcje TV.

Czym jest monitoring kanałów?

Nowoczesny sprzęt wizyjny wprowadzony do kanałów pozwala wykryć wiele nieprawidłowości, które wpływają na sprawność ich działania. Dostrzeżemy zatory, nieszczelności, pęknięcia czy ucisk ze strony zewnętrznych korzeni. Jest to metoda, która pozwala na wczesne wykrycie zagrożeń i przeciwdziałanie poważniejszym konsekwencjom, które mogłyby być kosztowne.

Inspekcje TV nazywane są inaczej kamerowaniem rurociągów to profesjonalne działanie, wykorzystujące specjalistyczne kamery, które przemieszczają się dzięki wykorzystaniu wózków samojezdnych. Specjalne kamery uchylno-obrotowe dają możliwość precyzyjnego obejrzenia rur o średnicach od 50 do 2000 mm.

Kiedy wykonuje się inspekcję systemów kanalizacyjnych?

Kamerowanie rurociągów stanowi często istotny element odbioru technicznego budynku. Inwestor zyskuje wówczas pewność, że w rurach nie pozostają żadne pozostałości utrudniające przepływ, odpowiednio rozlokowane są również spadki.

Mimo wszystko najpowszechniejszym powodem korzystania z inspekcji TV jest lokalizowanie usterek i zatorów, czy też infiltracja lub eksfiltracja wód gruntowych. Biorąc pod uwagę, że te ostatnie mogą stanowić zagrożenie dla środowiska naturalnego, kamerowanie jest świetnym rozwiązaniem profilaktycznym i naprawczym. Po pierwsze wcześnie wykrytą usterkę można naprawić bez konieczności wykopywania rur i intensywnej ingerencji, jak również znacznych kosztów. Znając specyfikę zatoru lub nieszczelności można również precyzyjnie wdrożyć plan naprawczy. Metoda ta pomoże w uniknięciu negatywnego wpływu na środowisko naturalne, a znajdą się również sytuacje, w których uratuje nas przed poniesieniem prawnych konsekwencji.

Skip to content