Pipe Control Łukasz Lis - oferta

Bezwykopowa renowacja kanałów rękawem utwardzanym promieniami UV

Bezwykopowa renowacja kanałów rękawem utwardzanym promieniami UV to nowoczesna i innowacyjna metoda remontu infrastruktury kanalizacyjnej. W czterech etapach – czyszczenia rurociągu, dobierania parametrów rękawa i jego instalacji, oraz inspekcji po zakończonych pracach – firma Pipe Control oferuje kompleksową usługę bezinwazyjnej renowacji kanałów, eliminując konieczność wykonywania wykopów i minimalizując zakłócenia w funkcjonowaniu infrastruktury kanalizacyjnej. Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis poszczególnych etapów tego procesu.

Etap 1: Czyszczenie rurociągu metodą hydrodynamiczną

Zanim zostanie zastosowana bezwykopowa renowacja kanałów rękawem utwardzanym promieniami UV, rurociąg jest czyszczony metodą hydrodynamiczną. Następnie przeprowadzana jest inspekcja TV kanałów (kanalizacji) zdalnie sterowaną kamerą.

wuko czyszczenie kanalizacji

Etap 2: Wybór parametrów rękawa i jego wykonanie na zamówienie

Po przeanalizowaniu nagrania w zależności od stopnia uszkodzenia kanału oraz danych środowiskowych dobiera się odpowiednie parametry rękawa CIPP. Jest on wykonany na zamówienie ze specjalnie tkanej maty szklanej nasączonej żywicą poliestrową przez producenta w kontrolowanych warunkach z zastosowaniem podciśnienia. Rękaw jest dostarczany na plac budowy w skrzyniach gwarantujących utrzymanie optymalnych warunków transportowych

Etap 3: Wprowadzenie rękawa i utwardzenie promieniami UV

Bezwykopowa renowacja kanalizacji rękawem CIPP polega na wprowadzeniu go do wnętrza i utwardzeniu za pomocą promieniowania UV w trakcie przejazdu wózków z lampami. Wózki prowadzone są z ustaloną prędkością zależną od wymiarów naprawianego kanału i grubości zastosowanego przewodu.

Renowacja kanałów rękawem

Etap 4: Inspekcja TV po zakończonej renowacji

Po instalacji za pomocą urządzenia do frezowania odcięte zostają końcówki w skrajnych studniach rewizyjnych oraz wycięte przyłącza. Po otwarciu przykanalików wykonywana jest inspekcja TV kanałów (kanalizacji) odbiorowa z zapisem na DVD wraz z raportem z inspekcji.