Pipe Control Łukasz Lis - oferta

Wycinanie korzeni w kanalizacji

Wrastające korzenie drzew to kłopot, który dotyczy zewnętrznych instalacji kanalizacyjnych i może doprowadzić do poważnej awarii sieci. Małe korzenie młodych roślin mogą nie być problemem, ale już duże, rozległe systemy grubych korzeni drzew mogą poważnie uszkodzić przewód. Korzenie mogą wrastać w przewody, przedostając się przez szczeliny w rurach, a następnie powoli się rozrastać. W ten sposób stopniowo maleje przepustowość kanału, zmniejsza się drożność, a ostatecznie rura się zapycha, doprowadzając do awarii w sieci kanalizacyjnej. Bez wycinania korzeni możemy narazić się nie tylko na zapchanie sieci, ale nawet pęknięcie kanału. Dlatego tak potrzebne jest wycinanie korzeni z kanalizacji. Sprawdź ofertę Pipe Control i pozbądź się problemu.

Jak wykryć korzenie w sieci kanalizacyjnej?

Nierzadko przyczyną uszkodzenia rury kanalizacyjnej są korzenie roślin. O ile korzenie małych roślin są niegroźne, to korzenie drzew mogą przysporzyć wielu problemów – wtedy niezbędna jest interwencja.

Kamerowanie kanalizacji pozwala potwierdzić przypuszczenia oraz wdrożyć najlepszy plan naprawczy. Dzięki kamerze można ocenić stan techniczny instalacji i poziom zarośnięcia kanału. Monitoring jest szczególnie zalecany, kiedy do awarii kanalizacji dochodzi często – w ten sposób łatwo znaleźć przyczynę i podjąć niezbędne kroki.

Jak rozpoznać problem? Cofające się ścieki, regularnie zatykający się odpływ, przykry zapach z rur.

monitoring kanalizacji
monitoring kanalizacji

Skuteczne usuwanie korzeni z kanalizacji

Po przeprowadzeniu inspekcji TV przychodzi czas na dobór techniki udrożnienia kanału. Do usuwania twardych korzeni stosujemy łańcuchowe i frezowe wyrębiarki rotacyjne, napędzane strumieniem wody. W celu maksymalizacji efektów pracy, długość łańcuchów dobieramy do średnicy czyszczonego kanału. Posiadane urządzenia pozwalają nam przeprowadzać wycinanie korzeni w kanalizacji z rurami o średnicy 100 – 1200 mm.

Dysze czyszczące, którymi dysponujemy, zapewniają bardzo precyzyjne i skuteczne cięcie wystających w kanale korzeni. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu sprzętu, uzyskujemy wysoką skuteczność w udrożnianiu sieci kanalizacji.

Jeśli nie są Państwo pewni, czy przyczyną uszkodzeń rury są korzenie, przeprowadzona przez nas inspekcja TV kanałów (kanalizacji) pozwoli ocenić szkody i poznać ich przyczynę. W Pipe Control wykonujemy wycinanie uciążliwych korzeni z rur i udrażnianie kanalizacji – skontaktuj się z nami i sprawdź!