Pipe Control Łukasz Lis - oferta

frezowanie osadów twardych w kanalizacji

Frezowanie osadu w kanalizacji

Frezowanie twardych osadów jest kluczowym procesem w konserwacji systemów kanalizacyjnych. Ta metoda polega na mechanicznym usuwaniu osadów, takich jak kamień kanalizacyjny, nagromadzonych tłuszczów czy innych twardych zanieczyszczeń, które mogą zakłócać przepływ w kanałach, kanalizacji i sieciach. Frezowanie jest ważne nie tylko dla zapewnienia sprawności systemu, ale także dla zapobiegania poważnym awariom i zatorom.

Jak wykryć osad twardy i korzenie w sieci kanalizacyjnej?

Nierzadko przyczyną problemów w sieci kanalizacyjnej jest nagromadzenie osadu twardego i korzenie. Ten typ zanieczyszczenia może powodować poważne uszkodzenia oraz blokady w rurach, utrudniając swobodny przepływ ścieków. W celu skutecznego wykrycia osadu twardego i zapobieżenia potencjalnym awariom, istnieją pewne metody diagnostyczne.

Kamerowanie kanalizacji pozwala potwierdzić przypuszczenia oraz wdrożyć najlepszy plan naprawczy. Dzięki kamerze można ocenić stan techniczny instalacji i poziom zarośnięcia kanału. Monitoring jest szczególnie zalecany, kiedy do awarii kanalizacji dochodzi często – w ten sposób łatwo znaleźć przyczynę i podjąć niezbędne kroki.

Jak rozpoznać problem? Cofające się ścieki, regularnie zatykający się odpływ, przykry zapach z rur.

monitoring kanalizacji
monitoring kanalizacji

Skuteczne usuwanie korzeni z kanalizacji

Po przeprowadzeniu inspekcji TV przychodzi czas na dobór techniki udrożnienia kanału. Do usuwania twardych korzeni stosujemy łańcuchowe i frezowe wyrębiarki rotacyjne, napędzane strumieniem wody. W celu maksymalizacji efektów pracy, długość łańcuchów dobieramy do średnicy czyszczonego kanału. Posiadane urządzenia pozwalają nam przeprowadzać wycinanie korzeni w kanalizacji z rurami o średnicy 100 – 1200 mm.

Dysze czyszczące, którymi dysponujemy, zapewniają bardzo precyzyjne i skuteczne cięcie wystających w kanale korzeni. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu sprzętu, uzyskujemy wysoką skuteczność w udrożnianiu sieci kanalizacji.

Jeśli nie są Państwo pewni, czy przyczyną uszkodzeń rury są korzenie, przeprowadzona przez nas inspekcja TV kanałów (kanalizacji) pozwoli ocenić szkody i poznać ich przyczynę. W Pipe Control wykonujemy wycinanie uciążliwych korzeni z rur i udrażnianie kanalizacji – skontaktuj się z nami i sprawdź!

Elektryczne i hydrauliczne usuwanie osadu twardego z kanalizacji

Elektryczne roboty frezujące osad twardy to innowacyjne narzędzia. Są one przeznaczone do usuwania trudnych do usunięcia zanieczyszczeń, osadów, czy nawet betonu z różnych powierzchni.

Kluczową cechą elektrycznych robotów frezujących jest ich zdolność do precyzyjnej obróbki różnorodnych powierzchni, nawet tych bardzo twardych czy nierównych. Mogą być wyposażone w różne rodzaje narzędzi, co pozwala dostosować proces frezowania do konkretnego zadania. Dodatkowo, wiele z tych robotów jest sterowanych za pomocą zaawansowanych systemów automatyzacji, co umożliwia ich zdalne sterowanie oraz programowanie trajektorii ruchu. To znacznie ułatwia i usprawnia pracę, zwłaszcza w przypadku dużych powierzchni czy trudno dostępnych obszarów.

Wycinanie korzeni w kanalizacji

Wrastające korzenie drzew to kłopot, który dotyczy zewnętrznych instalacji kanalizacyjnych i może doprowadzić do poważnej awarii sieci.

Małe korzenie młodych roślin mogą nie być problemem, ale już duże, rozległe systemy grubych korzeni drzew mogą poważnie uszkodzić przewód. Korzenie mogą wrastać w przewody, przedostając się przez szczeliny w rurach, a następnie powoli się rozrastać. W ten sposób stopniowo maleje przepustowość kanału, zmniejsza się drożność, a ostatecznie rura się zapycha, doprowadzając do awarii w sieci kanalizacyjnej. Bez wycinania korzeni możemy narazić się nie tylko na zapchanie sieci, ale nawet pęknięcie kanału. Dlatego tak potrzebne jest wycinanie korzeni z kanalizacji. Sprawdź ofertę Pipe Control i pozbądź się problemu.