Jakie usługi oferuje PipeControl?

Pipe Control zajmuje się profesjonalną renowacją, inspekcją tv, naprawą oraz czyszczeniem kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Ponad to zajmujemy się również przeprowadzaniem prób szczelności, renowacją studzienek i przepompowni oraz myciem powierzchni asfaltowych. Nasze usługi wykonujemy na terenie całej Polski

Bezwykopowa renowacja kanałów rękawem polega na wprowadzeniu specjalnego rękawa z włókna szklanego do sieci kanalizacyjnej. Najpierw taka sieć jest podawana czyszczeniu metodą hydrodynamiczną wraz z inspekcją telewizyjną. Następnym krokiem jest dobór odpowiednich parametrów rękawa. Ostatecznie do kanału zostaje wprowadzony rękaw który jest utwardzany za pomocą promieni UV.

Inspekcja TV kanalizacji polega na wprowadzeniu specjalistycznego wózka z kamerą do sieci kanalizacyjnej. Kamera taka pozwala operatorowi na podgląd w czasie rzeczywistym stanu w jakim się znajduję sieć kanalizacyjna, oraz podjęciu decyzji o dalszych naprawach. Podczas inspekcji tworzony jest raport, który zawiera m.in. wykres spadków, szkic przebiegu kanalizacji oraz katalog uszkodzeń

Czyszczenie kanalizacji samochodem typu WUKO z zastosowaniem metody ciśnieniowej polega na wypłukaniu wodą pod wysokim ciśnieniem zanieczyszczeń, które zalegają na ścianach rur kanalizacyjnych. Zgromadzone odpady z kanału są ściągane do studzienki rewizyjnej i wyciągane za pomocą węża ssawnego, w który jest wyposażony samochód typu WUKO.

Naprawy bezwykopowe wykonujemy za pomocą krótkiego rękawa. Tego rodzaju naprawy wykonujemy za pomocą specjalnych balonów tzw. pakerów. Naprawa przebiega najpierw poprzez nasączenie maty z włókna szklanego żywicami syntetycznymi, następnie mata jest umieszczana na pakerze po czym następuję włożenie pakera do rury kanalizacyjnej. Po dojechaniu na miejsce paker pod wpływem ciśnienia rozpręża się i mata zostaje przyklejona w miejscu uszkodzenia rury.

Do renowacji studzienek i przepompowni stosujemy wiele rozwiązań. Najpopularniejszym jest zastosowanie chemii budowlanej, jest to sprawdzony i niezawodny sposób przeprowadzania renowacji studzienek i przepompowni. Oprócz chemii stosujemy również wkłady grp, laminat, płytki bazaltowe, zaprawy silikatowe oraz rękaw szklany

Frezowanie osadu twardego i korzeni wykonujemy na kilka sposobów. Pierwszym z nim jest wprowadzenie do kanału specjalistycznego robota frezującego, który jest wyposażony w specjalne głowice frezujące oraz kamerę poglądową, która umożliwia operatorowi precyzyjnie wykonywać frezowanie osadu twardego lub korzeni. Drugim sposobem jest stosowanie specjalnych dysz czyszczących wyposażonych w łańcuchy, które z wysoką prędkością uderzają w ściany kanału usuwa osad twardy, wapienny, tłuszcze lub korzenie.

Próby szczelności mają na celu sprawdzenie szczelności, a do tego typu inspekcji wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia pomiarowe. Urządzenie wtłacza do kanalizacji powietrze pod właściwym ciśnieniem. Jeśli wynik jest pomyślny, wykonawca testu przygotowuje raport z próby.

Świadczymy usługi mycia dróg, ulic, placów oraz parkingów z wykorzystaniem wysokiego ciśnienia wody.

Zazwyczaj przeprowadzenie renowacji kanalizacji zajmuje nam od 1 – 3 dni w zależności od jego stanu, długości i średnicy

Korzyściami płynącymi z bezwykopowej renowacji jest to że kanał po takiej naprawie nadal posiada takie same parametry, jakie posiadał kanał przed renowacją przy minimalnym zwężeniu średnicy takiego kanału. Renowacja kanalizacji również eliminuje infiltracje i eksfiltrację wody z i do kanału. Przy czym jest bezpieczna dla środowiska.

Tak, pozwala ona na dokładne sprawdzenie przyczyn zapadania się gruntu, infiltracji wód gruntowych do kanału, czy eksfiltrację wody zabrudzonej do gleby. Pozwala ona również na zmierzenie długości i średnicy kanału do renowacji

Zaleca się przynajmniej raz do roku przeprowadzić profilaktyczne czyszczenie kanalizacji, pozwoli to na udrożnienie rur.

Tak, nasze usługi wykonujemy na terenie całej Polski

Do każdej wyceny podchodzimy indywidualnie w zależności do potrzeb naszych klientów. Na wycenę składa się kilka czynników które bierzemy pod uwagę podczas wyceny renowacji są to m.in. długość kanału oraz jego średnica, czy kanał trzeba wcześniej przygotować za pomocą robotów frezujących.

Tak, w celu wyceny usług renowacyjnych prosimy kontaktować się drogą mailową

Tak w celu umówienia się na inspekcję TV lub naprawę kanalizacji prosimy kontaktować się drogą mailową

Czyszczenie rur metodą WUKO nie wymaga stosowania dodatkowych środków chemicznych do udrażniania rur. To bezinwazyjna, przyjazna środowisku metoda czyszczenia kanalizacji z nieczystości.

Do napraw bezwykopowych stosujemy dwie technologie. Jedną jest tzw. „pakery” czyli krótkie rękawy, które stosujemy w naprawach punktowych kanalizacji. Drugą technologią jest rękaw utwardzany światłem UV, tą technologią naprawiamy całe odcinki kanalizacji.