Pipe Control Łukasz Lis - oferta

Bezwykopowa naprawa punktowa metodą „Pakera”

Rurociągi i systemy kanalizacyjne są budowane na wiele dziesięcioleci. Pomimo stosowania wytrzymałych materiałów i sprawdzonych technik montażu, wraz z upływem czasu starzeją się i dochodzi do rozszczelnień. W przypadku kanalizacji oznacza to wydostawanie się ścieków do gruntu, przenikanie ich do wód gruntowych, a w konsekwencji skażenie środowiska. Renowacja rurociągów i kanałów kanalizacyjnych pakerem pozwala na przywrócenie im pełnej sprawności bez potrzeby kosztownej wymiany rur na nowe. Przeprowadzana bezwykopowo renowacja rurociągów rozwiązuje też problem ulokowania ciągów pod budynkami czy trasami komunikacyjnymi.

Kiedy wykonywać bezwykopowe naprawy rur kanalizacyjnych?

Naprawa rur kanalizacyjnych potrafi być uciążliwa, szczególnie kiedy dostęp do rur w miejscu uszkodzenia może być utrudniony. Bezwykopowa renowacja rur to innowacyjna metoda naprawy kanalizacji, która pozwala uniknąć długich i kosztownych prac remontowych i ziemnych albo ściągania posadzki, kiedy konieczny jest dostęp do rur kanalizacyjnych. Bezinwazyjna renowacja kanałów pakerem jest szczególnie zalecana w sytuacji, kiedy w eksploatacji rurociągu występuje problem nieszczelności albo niskiej jakości wody. W tej chwili na rynku są dostępne nowe rozwiązania i urządzenia, które pozwalają uniknąć gruntownego remontu podczas awarii kanalizacji.

Naszym zadaniem jest skuteczna i szybka naprawa rurociągów i uszczelnienie rur pakerem bez konieczności wykonywania remontu, rozkuwania ścian czy podłóg. Podczas prac renowacyjnych eliminujemy element związany z wykopami czy naruszaniem konstrukcji budynku. Potrzebujesz usługi bezinwazyjnej renowacji przewodów sieci kanalizacyjnych? Skorzystaj z bezwykopowej naprawy sieci kanalizacyjnej metodą punktową z Pipe Control – szybko, bezinwazyjnie i bez brudu.

bezwykopowe naprawy rur kanalizacyjnych
naprawy bezwykopowe

Szybka, bezwykopowa naprawa kanalizacji (renowacja rurociągów)

Naprawa rur, renowacja rurociągów to jedna z flagowych usług świadczonych przez Pipe Control. Po zdiagnozowaniu problemu i określeniu zakresu prac dobieramy sposób naprawy usterki.

Wszędzie tam, gdzie bezpośredni dostęp do rur jest utrudniony (np. w kanalizacji biegnącej pod budynkiem lub drogą), stosowana jest bezwykopowa naprawa punktowa rur. Taka technika pozwala znacznie obniżyć koszty naprawy oraz skrócić jej czas.

Punktowa renowacja rurociągów i kanalizacji pakerem

Bezwykopowe naprawy instalacji wod.-kan. wykonujemy metodą punktową za pomocą krótkiego rękawa. Tego rodzaju naprawy i renowacje punktowe sieci kanalizacji realizujemy z wykorzystaniem pakerów. Naprawy i renowacje sieci tą metodą, z wykorzystaniem pakera, wykonujemy poprzez wprowadzenie balona w nasączonej żywicą wykładzinie z włókna szklanego w miejscu uszkodzenia przewodu kanalizacyjnego / rury. Paker stosujemy w przypadku usterek kanałów z przyczyny wrastających korzeni, rozszczelnienia połączeń rur czy w przypadku punktowych uszkodzeń. W ten sposób usuwamy awarie związane z pęknięciami, przesunięciami czy korozją. Przed tym zabiegiem jest konieczne wycinanie korzeni w kanalizacji i jej czyszczenie.

Kiedy paker dociera do uszkodzonego miejsca w rurociągu, balon jest pompowany, gdzie następuje dopasowanie maty z włókna szklanego nasączonej żywicą do ścian kanału. W ten sposób po utwardzeniu mata z dodatkiem żywicy tworzy nową, szczelną powłokę na ścianach instalacji sieci kanalizacyjnej. Materiał trwale łączy się z powierzchnią kanału, a rury stają się ponownie nośne. Kiedy proces jest zakończony, spuszczamy powietrze z pakera i usuwamy go z przewodu. Wytrzymała mata ma świetną przyczepność do betonu, żeliwa, stali oraz tworzywa sztucznego, z kolei żywica nie jest podatna na działanie zasad i kwasów. Ta technologia i wykorzystanie metody punktowej pozwala na skuteczne i szybkie naprawy rur kanalizacji. Cały proces kontrolujemy kamerą poprzez inspekcję TV.

Bezinwazyjna naprawa rur i sieci wodno kanalizacyjnej – kanalizacji pakerem jest możliwa dzięki doskonałej jakości sprzętu, który umożliwia nam pracę w kanałach o średnicy od 100 do 1200 mm.

renowacja kanalizacji
renowacja kanalizacji
naprawy punktowe kanalizacji

Pakery – punktowa naprawa kanalizacji

Pakery wykorzystuje się do naprawy krótkich odcinków kanalizacji. Dlatego określana jest również jako punktowa naprawa kanalizacji. Naprawa punktowa rur pakerem jest szybka i nie wymaga wykonywania remontu i wykopów. Przepływ w kanale zostaje wznowiony natychmiast po wykonaniu prac naprawczych. Przebieg napraw jest stale kontrolowany z wykorzystaniem inspekcji TV. Dzięki pakerom z żywicą mamy możliwość błyskawicznej naprawy kanałów pod budynkami lub pod innymi instalacjami.

Wykorzystanie metody punktowej to sposób na bezinwazyjne, bezwykopowe wykonywanie napraw sieci wod.-kan. bez konieczności realizacji kosztownych remontów. Punktowe renowacje sieci kanalizacyjnej to szybka i tania metoda napraw rur w przypadku, kiedy renowacji podlega niewielki odcinek kanału, a kanał jest w dobrym stanie. Jednym z największych plusów jest brak konieczności wykopów. Skorzystaj z usługi bezwykopowych renowacji rur z Pipe Control.

Bezwykopowa naprawa sieci wodno kanalizacyjnej pakerem była przez naszą firmę wykonana dla takich miast jak Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Rzeszów.