Report +
naprawianie kanałów rękawem utwardzanym

Pipe Control Blog

Na czym polega renowacja kanałów rękawem utwardzanym UV?

Jedną z najbardziej nowoczesnych i niezawodnych metod renowacji kanałów jest użycie rękawa utwardzanego UV. Sposób ten nie wymaga dokonywania wykopów, dzięki czemu jest szybszy w realizacji oraz tańszy.

Technologia renowacji rękawem utwardzanym UV

Ta metoda naprawy kanałów polega na użyciu rękawa wykonanego z włókna szklanego nasączonego żywicą poliestrową lub winylową. Zostaje on wprowadzony do kanału i następnie termicznie utwardzony dzięki łańcuchowi świetlnemu UV, gwarantującemu powłokę szczelną w 100% (lampy ultrafioletowe są stosowane przede wszystkim w celu zainicjowania reakcji wypełniającej ubytki żywicy).

Etapy renowacji utwardzanym rękawem

Proces rozpoczyna się od czyszczenia kanalizacji metodą dobraną w zależności od stopnia jego zanieczyszczenia. Kolejnym krokiem jest dokonanie inspekcji za pomocą kamery, która pozwoli ocenić stan kanału i wskaże, czy niezbędne będą dodatkowe prace. Następny etap to wykonanie robót pomiarowych oraz zainstalowanie tymczasowych rurociągów, na czas dokonywania prac związanych z instalacją rękawa. Ostatni krok to wykonanie właściwej pracy za pomocą rękawa i ponowne skontrolowanie jej efektów za pomocą kamery.

Zalety metody przy użyciu lampy UV

Metoda ta uznawana jest za najlepszą ze względu na wydajność roboczą, możliwość poprawienia konstrukcji przewodu, a także sam czas wykonania procesu. Dużym atutem jest również opcja kontrolowania czasu w jakim odbywa się utwardzanie i jest to możliwe dzięki umieszczeniu na wózku z lampą UV kamery. Sterowanie nią odbywa się poprzez przeznaczony do tego celu komputer, który dodatkowo pozwala na dobranie przesuwu lamp, a tym samym eliminuje możliwość spalenia albo niedogrzania tkaniny. Dużym atutem tej metody jest również niższy koszt realizacji aniżeli w przypadku wymiany całych obiektów lub stosowania innych, bardziej inwazyjnych metod renowacji. Nie ma ponadto ryzyka naruszenia istniejącej infrastruktury, a tym samym pojawienia się nowych problemów, opóźniających proces naprawy.

Renowacja kanałem utwardzanym UV to również domena działalności naszej firmy. Serdecznie zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej wiedzy w tym zakresie.

Skip to content